WhatsApp
Tümünü kapat

UBNT airPRISM AP-5AC-90-HD 3X30 Derece Sektör Anten

UBNT airPRISM AP-5AC-90-HD 3X30, airPRISM teknolojisine özel olarak üretilmiş AP-5AC-90-HD 3 farklı yönde odaklanmış 30°sektör antenleri ile noktadan çoklu noktaya uygulamalarda yüksek performans ve kurulum yapılan direkte alan tasarrufu sunmaktadır.

UBNT AP-5AC-90-HD, bütünleşik yapıda 3 adet farklı yönlere doğru odaklanmış 2x2 Mimo Dual polarizasyonlu 30° sektör antenleri ile, 802.11ac platformunda airPRISM teknolojisini destekleyen Rocket 5AC PRSIM ve Rocket AC PTMP ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen noktadan çoklu noktaya (PTMP) uygulamalarda yüksek performanslı kullanım imkanı sunmak için tasarlanmıştır. UBNT Rocket AC ürün grubunun yanı sıra MikroTik NetMetal/NetBox/Basebox ürünleri gibi bir çok farklı marka ile kullanılabilen UBNT AP-5AC-90-HD, üzerinde bulundurduğu 3 adet 22dBi kazançlı 30° açıya sahip antenleri dış ortam koşullarına karşı dayanıklı hale getiren bütünleşik yapısı, montaj ve kullanım kolaylığı sağlayan mekanik tasarımı ile Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcılarının (WISP), MOBESE veya Noktadan Çoklu Noktaya haberleşme ihtiyacı bulunan özel projelerin 7+KM uzaklığa kadar olan bağlantı ihtiyaçlarında yüksek performans ve stabilite sağlamaktadır.


Ürüne ait teknik dökümanlara ulaşmak için tıklayın.

AirPRISM™ Teknolojisi

Belirli airMAX AC ürünleri ile birlikte sunulan yenilikci airPRISM™ teknolojisi, yüksek frekans kirliliği ve gürültülü ortamlarda UBNT tarafından özel olarak tasarlanmış, cihaz donanımıda entegre olarak sunulan kontrolcü sayesinde aktif frekans izolasyonu sağlamaktadır. airPRISM™, Yüksek data trafiği ihtiyacı olan kablosuz linklerde çalışma frekansı üzerinde meydana gelen parazitleri izole ederek yüksek SNR değeri sunar. Aktif filtreleme teknolojisi, yüksek frekans ve gürültü kirliliği olan ortamlarda 30+Desibel'e kadar komşu kanal (Adjacent Channel) enterferasyonunu ortadan kaldırarak standart bir kablosuz linkin 3 katı daha fazla persofrmans ve stabilite sağlamaktadır. AirPRISM teknolojisi sayesinde kısıtlı ara aktarma noktaları oluşturulan kablosuz ağ altyapılarında veya Noktadan Çoklu noktaya (PtMtP) ağ yapılarında oluşturulan Baz noktalarında, airPRISM™ destekli birden fazla ürün kullanıldığında frekans ve gürültü kirliliği bakımından verimli yayın noktaları oluşturarak stabil ve yüksek performans elde edilebilmektedir.

airPRISIM teknolojisinin problemsiz olarak çalışabilmesi için cihazın bulunduğu konumda 80 MHz kanal genişliğinde en fazla 4 adet, 40 MHz kanal genişliğinde en fazla 8 adet, 20 MHz kanal genişliğinde ise en fazla 16 adet cihaz bulunmalıdır. 

AirMAX ve airView Teknolojileri

"airMAX" teknolojisi Ubiquiti'ye özgü "TDMA" (Time Division Muliple Access) protokolüdür, bu protokol sayesinde her bir istemciye (Client/Station) Merkezde yayın yapan erişim noktası(Access Point) bir iletişim zamanı ayarlar, her bir cihaz için ayrı ayrı ayarlanan bu zaman dilimi kablosuz iletişimin üzerinde meydana gelebilecek darboğazı ortadan kaldırır ve kendi sınıfındaki tüm cihazlardan farklı olarak Bağlantı gecikmesi(Latency), Ağ verimliliği (Throughput) konusunda verimlilik herzaman en üst düzeyde tutulur. Akıllı QoS (Quality of service) özelliği Kablosuz ağınız üzerinde taşınan Ses ve görüntü paketlerine öncelik tanıyarak uzak mesafelerde yüksek bant genişliği sağlamaktadır.

airOS 7 yazılımını destekleyen airMAX AC ürün grubunun tamamında donanımsal desteklenen airView Spektrum aracı ile mevcut kablosuz data trafiğiniz kesilmeden kurulum yaptığınız bölgedeki radyo frekansı kullanım durumunu gürültü ve kanal kirliliğini detaylı bir şekilde görüntüleyebilrisiniz. üç farklı türde raporlama imkanı sunan arayüz ,kullanılabilir frekanslar üzerindeki anlık ve belirli zaman aralıklarındaki yoğunluğu rapor edebilir ve bu frekanslar üzerindeki çıkış gücü durumunu anlık olarak sunabilir. airView uygulaması ile kablosuz linkiniz için en ideal frekasns seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Teknik Özellikler
Ölçüler 322.6 x 201.5 x 1300 mm
Ağırlık 13.1 kg
Frekans aralığı  5.15 - 5.85 GHz
Kazanç 22 dBi
HPOL beamwidth 3 x 30° (6 dB)
VPOL Beamwidth 3 x 30° (6 dB)
Electrical Beamwidth
Electrical Downtilt
Max. VSWR 1.75:1
Polarizasyon Dual-Linear
Cross-Polarization Isolation 30 dB Min.
Bağlantı arayüzleri 6 adet RP-SMA Konnektör
Uyumlu modeller R5AC-PRISM
Rüzgar yükü 534 N @ 200 km/h (120 lbf @ 125 mph)
Rüzgar direnci 200 km/h (125 mph)
Montaj Universal direk montaj kiti
ETSI özellikleri EN 302 326 DN2
Serfitikasyonlar CE, FCC, IC

Stokta Yok
#591
UBNT airPRISM AP-5AC-90-HD 3X30 Derece Sektör Anten
0,00 $
0,00 TL KDV DAHİL