WhatsApp
Tümünü kapat

RF Elements SH-CC 5-60 Symmetrical Horn CC 60°Symetrical Beam Sektör Anten

RF Elements SH-CC 5-60 Symetrical Horn 60° sektör anten, simetrik radyo frekans ışınımı, standart N tipi konnektör desteği ile standart sektör anten teknolojisinin en kritik ve zayıf noktalarının dezavantajlarını gidermektedir.

Genel Bakış

RF Elements Symetrical Horn sektör antenler, simetrik radyo frekans ışınımı, estandart N tipi konnektör desteği ile standart sektör anten teknolojisinin en kritik ve zayıf noktalarının dezavantajlarını gidermektedir. Geleneksel sektörantenlerin ürettiği oldukça geniş fakat düz radyo ışınımı istenmeyen yan frekans salınımı, frekans kirliliğine karşı düşük bağışıklık, Ortak alan enterferasyonu  gibi problemler ile kapsama alanına alınmak istenen bölgelerde kör noktalara sebep olmaktadır.                                                                                                                    

Eksiksiz Kapsama Alanı                                                                                 

Geleneksel sektör antenlerin yatay düzlemde sağladığı geniş radyo frekans ışınımı bulunmaktadır fakat, dikey düzlemde oldukça kısıtlı bir ışınım sağlayabilmekteler. Eğer sektör antenlerin konumlandırması kapsama alanına alınacak bölgenin en yüksek noktasına yapılmış, hizmet verilecek müşteri veya istasyon, baz noktasına çok yakın ve sektör antenden çok aşağıda bulunuyorsa, müşteri/istasyon düşük sinyal kalitesi ve bant genişliği problemleri ile karşılaşmaktadır. bu problem en basit şekilde "Mumun en karanlık noktası dibindedir" deyimi ile ifade edilebilir. Simetrik sektör antenler simetrik ve dairesel biçimde, basit bir fenere benzeyen bir radyo frekans ışınımı oluşturur. Bu benzersiz RF yayılım modeli genel sektör antenlere göre daha yakından kapsama alanı oluşturarak kör nokta problemini en aza indirgemektedir.

Esnek Ortak Alan İmkanı Ve Mükemmel Ölçeklendirme

Simetrik Sektör Anten tasarımı, doğal olarak yan salınımları yok eder ve bölgedeki enterferasyondan en az seviyede etkilenir. Bu özellik istenmeyen RF sinyalleri ile uğraşı, ilave yansıtıcıları ve izolasyon ekipmanı kullanımını ortadan kaldırmaktadır. Bu sebeple  yüksek kullanıcı yoğunluğu bulunan baz noktalarında kolay kurulum ve hareket imkanı sunar.

Simetrik Horn Sektör antenler, ortak nokta planlama altyapısına ölçeklendirilebilir bir planlama imkânı sunarak altyapı planlama standartlarını yeniden tanımlamaktadır. 30° den 90° Aralığa kadar uzanan geniş bir yelpazede sunulan RF Elements Simetrik Horn antenler standart ağ tasarımlarının zorunluluklarını ortadan kaldırıyor. Ayrıca benzersiz RF ışınımı ve ortak alan kullanım senaryolarında sağladığı izolasyon ve eksiksiz kapsama alanı ile geleneksel sektör antenlere göre daha fazla verim sağlamaktadır. Ortak alan planlamasında sol üst resimde de görüleceği üzere sektör antenin baktığı cephenin ihtiyaçlarını karşılayacak asimetrik kapsama alanı oluşturmak için geniş çeşitlilik sunan Simetrikal Horn Antenler kurulan yayın noktası üzerinde daha az yer işgal etmektedir.


Teknik Detaylar
Anten Bağlantısı 2x N Female Bulkhead Connector
Anten Tipi Horn
Materyaller UV Resistant ABS Plastic, Polycarbonate, Polypropylene, Aluminium, Stainless Steel
Dış mekan dayanım standardı IP55
Çalışma Sıcaklık Değerleri -30°C to +55°C (-22°F to +131°F)
Rizgar Direnci 160 km/hour
Mekanik Eksen Ayarı ± 25° 
Ağırlık 2.6 Kg / 5.7 lbs
Ölçüler Retail Box: 31 × 20 × 22 cm*
Performans Değerleri
En Fazla Anten Kazancı 13.2 dBi
Genel Anten Kazancı 13 dBi
Azimuth Beam Width -3 dB H 41° / V 41° 
Elevation Beam Width -3 dB H 41° / V 41° 
Azimuth Beam Width -6 dB H 60° / V 60° 
Elevation Beam Width -6 dB H 60° / V 60° 
Front-to-Back Ratio 36 dB

RF Elements SH-CC 5-60 Symmetrical Horn CC 60°Symetrical Beam Sektör Anten
0,00 $
0,00 TL KDV DAHİL