LigoWave LigoDLB Propeller 5

LigoWave Propeller 5, 10/100 Mbit Ethernet portu, 802.11 a/n teknolojisini destekleyen 29 dBm (800mW) radyo kartı, iki farklı pozisyonda (yatay ve düşey) kullanım imkanı sunan dahili 15 dBi kazançlı yatay kullanımda15°, dikey kullanımda 60° açılı sektör anteni ile PtP ve PtMP uygulamarda en yüksek verimlilik için tasarlanmıştır.
Ürün Özellikleri:
#569
₺1651.8 ($55.9) + kdv
Ürün Kodu: GDLB-PROP-5
Stok Durumu:
Stok Yok
Stok Miktar:
Tükenmiş
Marka
Uyumlu Ürünler
 • Ücretsiz sevkiyat
  $500 üzeri alımlar için
 • Destek
  Hafta içi 09-18 / Cumartesi 09-13
 • 100% Güvenli
  3D Güvenli Ödeme
 • Özel Projelerinize
  Özel Teklifler

Genel Bakış

LigoWave LigoDLB ürün ailesinin kompakt form faktörde tasarlanmış LigoWave  LigoDLB Propeller 5 modeli; 10/100 Mbit Ethernet portu, 802.11 a/n teknolojisini destekleyen 29 dBm (800mW) radyo kartı, iki farklı pozisyonda (yatay ve düşey) kullanım imkanı sunan dahili 15 dBi kazançlı yatay kullanımda15°, dikey kullanımda 60° açılı sektör anteni ile Kablosuz internet servis sağlayıcıları (WISP), kablosuz MOBESE altyapıları veya Kamu / Özel kurumların Noktadan Noktaya (PtP) veya Noktadan Çoklu Noktaya (PtMtP) data aktarım ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Bütünleşik tasarım anlayışı benimsenerek üretilmiştir. Saniyede 80.000 paket taşıma kapasitesi sunan LLigoWave  LigoDLB Propeller 5, Noktadan Noktata (PtP) uygulamalarda 5+KM uzaklığa kadar 90+Mbps TCP bant genişliği sağlayabilirken, yine aynı uzaklık değerinde Noktadan Çoklu Noktaya uygulamalarda 70+Mbps TCP toplam bant genişliği üretebilmektedir.

LigoWave  LigoDLB Propeller 5, uzun ömürlü kullanım senaryolarında ve zorlu ortam koşullarında meydana gelen problemlere karşı dayanıklı olacak şekilde polikarbonat plastikten imal edilmiş dış mekan muhafazası; titreşim, aşırı sıcaklık, nem, düşme, tuz ve elektrsostatik sürtünmerlere karşı yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Ayrıca elektriksel dalgalanmalardan kaynaklanan sorunlara karşı dahili surge Portector ve topraklama pabuçlu 24V PoE adaptör kutu içeriğine dahil edilmiştir.

Propeller Teknolojisi

LigoWave Propeller serisi cihazlar, cihazın yatay veya dikey kullanım durumuna göre değişen anten karakteristiği ile farklı kullanım alanlarına (Noktadan Noktaya veya Noktadan Çoklu Noktaya) hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.

Yatay kullanım pozisyonu cihazın geniş bir Noktadan Çoklu noktaya ağ üzerinde istasyon olarak kullanılacağı durumlar için önerilmektedir, bu kullanım pozisyonunda ürün grubunun 5 GHz destekli modellerinde dikey polarizasyon 15°, 2GHz modellerinde 35° olurken, yatay polarizasyon 5GHz Modelinde 60°, 2GHz modelinde ise 70° olmaktadır. Bu sayede propeller kurulum yaptığınız istasyonun hizalama problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca aşağıdaki tabloda paylaşılan sonuçlardan yola çıkarak; baz istasyonundan gelen sinyalin daha iyi ve diğer cihazlardan daha az etkilendiği gözlenmiştir.

Dikey kullanım modu Noktadan çoklu Noktaya uygulamalarda geniş kapsama alanı ihtiyacı duyulan kullanım senaryoları için veya noktadan noktaya kullanım ihtiyaçlarında Access Point olarak ayarlanacak cihaz için önerilmektedir, bu kullanım modunda anten karakteristiği dikey polarizasyonda 5GHz frekansı desteklenen modellerde 60°, 2 GHz frekansı desteklenen modellerde 70° açı ile daha geniş, yatay polarizasyonda ise 5 GHz frekansı desteklenen modellerde 15°, 2 GHz frekansı desteklenen modellerde 35° ile daha dar açı sunar.


Yatay / Düşey Polarizasyon farkındalıkları
Propeller Yatay Polarizasyon Propeller Dikey Polarizasyon
Frekans Access Point Sinyal Seviyesi  Acces Point Sinyal seviyesi Yatay / Düşey Farkındalık
4.95 SSID1 -89 SSID1 -79 10
5.14 SSID2 -83 SSID2 -77 6
5.18 SSID3 -79 SSID3 -67 12
5.18 SSID4 -79 SSID4 -65 14
5.28 SSID5 -77 SSID5 -66 11
5.34 SSID6 -85 SSID6 -75 10
5.5 Base Station -54 Base Station -58 -4
5.64 SSID7 -87 SSID7 -83 4

 

 

Yeni nesil İşletim Sistemi

LigoWave ürün ailesine özel olarak geliştirilmiş DLB OS işletim sistemi kullanıcı dostu HTML5 arayüzü ile; IPv6 Router ve Bridge desteği, SSDP ve Bonjour cihaz tarama opsiyonları, esnek trafik şekillendirme ve SSTP Client özellikleri, sunulurken Akıllı dinamik kontrol protokolü (Smart Dynamic Polling) temel alınarak geliştirilen iPoll teknolojisi ile  kablosuz cihaz yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde dahi erişim noktası (Base Station) olarak kullanılan cihaz üzerinde 64 adet istasyona (CPE) kadar kesintisiz bağlantı ve data aktarımı elde edilebilir. DLB OS işletim sistemi, yazılım güncelleme sırasında cihaz enerjisinin kesilmesi veya E-EPROM üzerinde oluşacak bozuk sektörler yüzünden meydana gelebilecek yazılımsal çökmelerin önüne geçmek için Dual Firmware teknolojisi ile kritik durumlarda meydana gelen problemlere çözüm sunmaktadır.

iPoll TDMA Teknolojisi

iPoll, Standart HCF (Hibrit Konumlandırma fonksiyonu) teknolojisini daha iyi bir hale getirmek için LigoWave ürünleri için özel olarak geliştirilmiştir. iPoll teknolojisi kullanılmayan diğer ürünlerde kablosuz haberleşme, herhangi bir aktarım zamanlaması ve konumlandırma gibi bir bir düzenlemeya sahip olmadığı için tek bir erişim noktası üzerinde birden fazla istasyon noktası data göndermeye başladığında, paket zamanlamaları erişim noktası üzerinde çakışmalara sebep olur. Her çakışan paket, belirsiz bir zaman aralığında tekrar erişim noktasına tekrar geldiğinde bir kısır döngüye sebep olur ve mevcut noktadan çoklu noktaya bağlantının tamamında ani bant genişliği düşüşleri ve kopmalar meydana gelir. iPoll kendine özgü teknolojileri ile Noktadan Çoklu Noktaya bağlantıların genel performans sorunlarını kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

iPoll TDMA teknolojisini Öne Çıkan Özellikleri
- QoS (L2/L3/DSCP/COS) - Farklı tipteki paketlerin oluşturduğu trafiğe göre otomatik öncelik tanımlama
Yüksek Bant Genişliği
Otomatik Çıkış Gücü Kontrolü
Baz noktası başına daha fazla istasyon
Güvenliir Paket teslimi
- Cihaz frekans kirliliği bakımından yoğun bölgelerde dahi yüksek kararlılık
Istasyonların aktivite farkına rağmen yüksek radyo frekans verimliliği
Paket yeniden iletimi ve teslimat bilgisi kontrolü ile düşük geçikme süreleri
İstasyonları farklı aktivite türlerine göre gruplama

 

 

WNMS Merkezi Yönetim Yazılımı

 

 

 

 

 

 

 

WNMS Sistem Merkezi Yönetim Sistemi Ücretsiz olarak sunulan WNMS Sistem Mimarisi, yerel ağınınz üzerindeki veya internet üzerinden ulaşabildiğiniz herhangi bir lokasyondaki cihazlarınızın takibini, yapılandırmasını, yazılım güncelleme işlemlerini yapabileceğiniz bir altyapı sunmaktadır. Ölçeklendirilebilir bir biçimde oluşturulmuş yazılım mimarisi, küçük veya büyük ölçekli tüm ağ yapılarının ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir. Hızla büyüyen hücre tipi ağ yapılarınızı gruplandırma ve bu gruplara farklı yöneticiler atama gibi özel tanımlama imkanları da sunabilen WNMS Merkezi kontrol yazılımı, yapınıza ait tüm verileri tek bir noktada depolar, bu sayede hızlı veri aramaları ve yapılandırma ile ilgili içe/dışa aktarma işlemlerini basitlerştirilerek sorgularınızı olabildiğince kısa sürede tamamlanmaktadır. Gelişmiş cihaz takip özelliği önceden tanımlanmış takip parametreleri ile marka gözetmeksizin TCP/Ip tabanlı SNMP desteği olan her ağ cihazını destekler, ve bu cihazlar ile ilgili uyarı raporlarını na ekranda gerçek zamanlı olarak sunarken problem ile ilgili değişkenleri ilgili yöneticilere E-Posta üzerinden bilgi verebilmektedir.

LigoWave Installer APP

LigoWave Installer APP, Kablosuz ağ kurulumunun fikizsel işçiliğine harcanan süreyi Android tabanlı akıllı telefonunuz yardımı ile olabilecek en az zaman kaybı ile gerçekleştirerek saha çalışanlarının iş yükünü azaltmaktadır. Yazılımın sunduğu özellikler arasında ;

Harita üzerinde bulunduğunuz lokasyon ve uzak lokasyon arasında yön tayini,
Telefon / Tabletin üzerindeki kamera yardımı ile uzaktaki cihazın yön tespiti,
Bağlantı kalitesini sesli uyarı ile tespit,
Farklı paket boyutları ile kablosuz bağlantı testi,
Kablosuz cihazların eşleşmesi için gerekli temel parametreleri ayarlama
Cihaz koordinat girişi için çok yönlü veri girişi, (WNMS yardımı ile, KMZ Dosyası ile, veya manuel)

 


Teknik Özellikler
Kablosuz standardı IEEE 802.11 a/n, iPoll 
Radyo modu 2x2 MiMo
Radyo frekans bandı 5.150 - 5.850 GHz (FCC 5.150 - 5.250 and 5.725 - 5.850 GHz)
En fazla çıkış gücü 29 dBm
Anten kazancı 15 dBi
Anten tipi Dahili, 2x2 MiMo, yönlü
Yayın alış hassasiyeti -97 ila -75 arası ( kullanılan modülasyon  değerine göre değişiklik gösterebilir)
Desteklenen frekans aralığı 5/10/20/40 MHz
Modülasyon detayları 802.11 a/n: OFDM (64-QAM, 16-QAM, QPSK, BPSK)
Data oranları 802.11 n: 300, 270, 240, 180, 120, 90, 60, 30 Mbps 802.11 a: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9, 6 Mbps
Ethernet portu 1 Adet 10/100 Mbps
Kablosuz haberleşme çeşitleri AP (Otomatik WDS), AP(iPoll2), Station (Otomatik WDS/iPoll 2), Station (ARP-NAT)
Kablosuz haberleşme teknikleri Smart station polling, smart auto-channel, adaptive auto modulation, automatic transmit power control (ATPC)
kablosuz gvenlik WPA/WPA2 personal, WPA/WPA2 enterprise, WACL
kablosuz QoS iPoll 2 ile 4 Adet kuyruk yönlendirme
Ağ çalışma türleri IPv4 ve IPv6 körüpü/yönlendirici
WAN protokolleri statik IP,DHCP Client, PPPoE Client
Servisler DHCP server, SNMP server, NTP client, router advertisement daemon, ping watchdog
Yönetim arayüzlari HTTP(S) GUI, SSH, SNMP read, WNMS, Telnet
Araçlar Kablosuz yeyın/frekans tarama/bağlantı testi/anten yönü ayar aracı
Ölçüler 175 mm x 65 mm x 29 mm
Ağırlık 940gr
Güç kaynağı 12 - 24 VDC Pasif PoE
En fazla güç tüketimi 4.5W
Çalışma sıcaklıkları -40°C (-40 F) ~ +65°C (+149 F)
Nem Oranı %0 - 90
Serfitikasyon FCC/IC/CE/IP65

 


Ürün Hakkında Yorum Yaz